Kobiety będące przy nadziei muszą zmagać się z wieloma niewygodnymi problemami, spowodowanymi ciążą. Stan błogosławiony wiąże się z powstawaniem w ciele skomplikowanego organizmu, hormony szaleją, a składniki odżywcze muszą być proporcjonalnie dzielone na dwoje. Skutkuje to poczuciem przemęczenia, porównywalnego do ciągłego treningu na najwyższych obrotach. Najlepszym rozwiązaniem jest odpoczynek, nawet 10-minutowa drzemka jest w stanie zregenerować siły. Warto też zastąpić kawę wodą.

Jakie dolegliwości jeszcze nas czekają?

Duszności są kolejną dolegliwością, które towarzyszą podczas ciąży. Obrzmiałe ścianki naczyń krwionośnych i delikatnie zwiotczałe mięśnie płuc i oskrzeli, spowodowane szalejącymi hormonami są przyczyną poczucia parności. W tym przypadku warto postarać się ustabilizować oddech, w czym pomoże rozpylenie wody morskiej przed twarz. Wilgotne powietrze również jest w stanie skutecznie temu zaradzić, więc warto zainteresować się nawilżaczami powietrza.

Ciąża przyczynia się również do swędzącej skóry. Swędzenie napiętego od ciąży brzucha porównywalne jest niekiedy do poparzenia pokrzywą. W tym przypadku zalecane jest wstrzymanie się od drapania, wcieranie preparatów (np. balsamu lub mleczka, specjalnie przeznaczonego do tego typu dolegliwości), które efektywnie pozbędą się uczucia świądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.