Nigdy nie wolno jechać w ciemno. Zawsze trzeba mieć pieniądze i to rozłożone w kilku kieszonkach i kartę kredytową. W USA sprawdzą się także czeki podróżne. Nie warto wydawać wszystkich pieniędzy od razu, nie wolno nosić pieniędzy w jednym miejscu, bo w razie kradzieży zostaniemy bez grosza przy duszy. Szkodliwe jest także zabieranie wielkich walizek i taszczenie ich, nasz kręgosłup szybko zaprotestuje.

Podróżowanie wymaga rozeznania

Błędem jest kupowanie wczasów w lipcu i sierpniu, ponieważ wówczas relaks jest bardzo drogi. Lepiej wybrać się na urlop w maju czy wrześniu. Ludziom dobrze się relaksuje i odpoczywa, gdy nie jest upalnie. Wyjazd do Egiptu w najbardziej gorących miesiącach to błąd. Błędem jest też wyjazd w złym towarzystwie. Zamiast odpocząć tylko się zmęczymy, a nie o to chodzi.

Oto inne błędy:

  • wyjazd z małą ilością gotówki
  • zabranie eleganckich ubrań na wczasy aktywne
  • brak kurtki przeciwdeszczowej
  • zabranie jednego kostiumu kąpielowego, bez opcji zmiany
  • brak klapek pod prysznic – grzybica to dość powszechna choroba

Takie są najczęstsze grzechy. Nie wolno zapomnieć o napiwkach w Egipcie, Turcji czy Bułgarii. W tych krajach napiwki są obowiązkowe, a oszczędzanie na nich daje nam złe świadectwo. Do każdej podróży należy się solidnie przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.